Back to top

Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Festiwal Singera: Sklamberg & The Sheperds Trio

Koncert Sklamberg & The Sheperds Trio |US/UK| 

Wystąpią: Lorin Sklamberg (wokal, gitara, akordeon, fortepian), Polina Shepherd (wokal, fortepian), Merlin Shepherd (klarnet)

Sklamberg & the Shepherds to zespół, który połączył trzech uznanych artystów specjalizujących się w tradycyjnej muzyce żydowskiej z Europy Wschodniej: Lorina Sklamberga, współtwórcę i lidera Klezmatics, klarnecistę i kompozytora Merlina Shepherda, czyli wyjątkową siłę innowacji stojącą za renesansem klezmerów oraz Polinę Shepherd, wirtuozkę śpiewu i fortepianu oraz kompozytorkę pochodzącą z Syberii. Współpraca ta, jakże świeża, łączy tradycyjne i nowe songi jidysz oraz rosyjskie z muzyką klezmerską i południowo-śródziemnomorską. 

Sklamberg & The Sheperds Trio / fot. z archiwum artystówSklamberg & The Sheperds Trio / fot. z archiwum artystów

Lorin, Polina i Merlin reprezentują trzy narodowości, choć ich rodziny pochodzą z bardzo bliskich sobie geograficznie miejsc. Pod koniec XIX w. pradziadkowie Merlina wyemigrowali z Ukrainy i Rumunii. W ucieczce przed pogromami szukali lepszego świata w Europie. Przodkowie Lorina opuścili niewielkie miasteczko na Ukrainie i wyjechali do Stanów Zjednoczonych. Z kolei dziadkowie Poliny uciekli przed pogromami z Kijowa i Odessy aż na Syberię. Wszyscy troje ze swobodą i spontanicznością wykonują tak oryginalny jak i tradycyjny materiał muzyczny, na który złożyły się wpływy wielu kultur, ale zachowują przy tym własny styl. 

Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138
31 sierpnia, godz. 17:00 

Bilety: 30 PLN