Back to top

Spektakle

01

Spektakle

Strony

Berek

Twórców spektaklu interesuje bohaterska postawa Berka Joselewicza oraz innych polsko-żydowskich bohaterów walczących w Kampanii Wrześniowej, w Powstaniu Warszawskim, którzy ofiarnie walczyli za swój kraj.

Teatr Papahema

PeKiN

„PeKiN” to opowieść o współczesnej Polsce i Polakach, o postawie wobec komunizmu i transformacji, o lękach i kompleksach, spełnionych i niespełnionych marzeniach.

Golda Meir / Fotocollectie Van de Poll

Balkon Goldy

Sztuka opowiada nie tylko biografię Goldy Meir, jej drogę z Milwaukee do stanowiska premiera Izraela, ale przybliża jedną z najbardziej fascynujących karier XX wieku.

Śpiewak jazzbandu / reż. Wojciech Kościelniak / fot. Magda Hueckel

Śpiewak jazzbandu

Światowa prapremiera musicalu z librettem i w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, na podstawie sztuki Samsona Raphaelsona, z muzyką Mariusza Obijalskiego.

Dziś wieczorem: Lola Blau / reż. Lena Szurmiej / fot. Magda Hueckel

Dziś wieczorem: Lola Blau

Teatr to jest jednak coś – śpiewa młoda kabaretowa artystka Lola Blau, od początku rozumiejąc, że teatr to więcej niż marzenia, bo może dać poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza w trudnym czasie, ale to też miejsce, w którym protest brzmi donośniej.

Rejwach / reż. Andrzej Krakowski / fot. Bartek Warzecha

Rejwach

Głównym bohaterem „Rejwachu” reżyser czyni jej autora, Mikołaja Grynberga, który odtwarza i przywołuje postaci ze swojej książki.

Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie / fot. Bartek Warzecha

Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie

„Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie” uważana jest za najwybitniejsze literackie świadectwo Holokaustu i dzieło światowej literatury.

Proszę bardzo - spektakl Teatru Żydowskiego w reżyserii Wiktora Rubina. W głównej roli Tomasz Nosinski

Proszę bardzo

„Proszę bardzo” jest badaniem przeszłości, odkrywaniem tragicznych losów nieznanych przodków, członków rodziny ojca, zamordowanych przez nazistów w Bełżcu i syberyjskiej rodziny matki, której losy są równie bolesne i skomplikowane.

Chmesz lider - spektakl na podstawie tekstu Icyka Mangera w reżyserii Andrieja Munteanu. Spektakl grany w języku jidysz przez Teatr Żydowski w Warszawie

Chumesz lider

Kontynuujemy podróż w bogaty świat tradycji jidysz. Tym razem przewodnikiem będzie Icyk Manger i jego zbiór pogodnych, żartobliwych i pouczających wierszy Chumesz lider („Pięć ksiąg Tory”). Tom ten przyniósł autorowi prawdziwą sławę. Przedstawił w nich biblijnych bohaterów jako współczesnych mu Żydów z małego miasteczka, jakich wiele było w dwudziestoleciu międzywojennym.

Monodram z muzyką na żywo pt. Ida Kamińska powstał na podstawie tekstu sztuki "Mój teatr" Henryka Grynberga. Spektakl wyreżyserowała Gołda Tencer, dyrektorka Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Ida Kamińska

Joanna Szczepkowska wciela się w rolę Idy Kamińskiej – wybitnej polskiej aktorki żydowskiego pochodzenia, nominowanej do Oscara.

Spektakl 'Kilka obcych słów po polsku" w reżyserii Anny Smolar, laureatki Paszportu Polityki w kategorii Teatr w 2016 roku. Spektakl zrealizowany przez Teatr Żydowski we współpracy z Teatrem Polskim w Warszawie.

Kilka obcych słów po polsku

Anna Smolar zaprezentuje spektakl o Marcu '68 z zupełnie innej perspektywy, niż robiono to dotychczas. Smolar – urodzona i wychowana w Paryżu córka marcowych emigrantów – pokaże przedstawienie, które w centrum uwagi stawia pokolenie dzieci tych, dla których Marzec jest wspólnym doświadczeniem.

Jak w przedwojennym kabarecie / reż. Gołda Tencer / fot. Tomasz Urbanek

Jak w przedwojennym kabarecie

Piosenki, humor, sceny z życia dwudziestolecia międzywojennego, czyli razem będziemy „Jak w przedwojennym kabarecie”. Wtedy się żyło! Wtedy się bawiło! Wtedy się śpiewało. Wtedy się tańczyło!

Strony