Back to top

Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Festiwal Singera: Koncert Oleś Brothers&Theo Jörgensmann

„TRANSGRESSION” – koncert Oleś Brothers |PL| & Theo Jörgensmann |D|

Wystąpią: Theo Jörgensmann (klarnet low G), Marcin Oleś (kontrabas), Bartłomiej Oleś (perkusja)

Jako trio współpracują ze sobą nieprzerwanie od 2003 roku, mają w swym dorobku wiele nagrań i koncertów na prestiżowych scenach Europy, a w swojej dyskografii pięć wysoko ocenianych przez krytyków całego świata albumów. Przez lata wypracowali własny unikalny styl. Najnowszy album, „Transgression” to kwintesencja tego stylu – głosy trzech muzycznych indywidualistów łączą się, tworząc muzykę pełną narracji, wirtuozerii, pięknych melodii oraz kipiącą jazzowym dynamizmem.

Theo Jörgensmann – niemiecki klarnecista, uznawany za najwybitniejszego instrumentalistę europejskiego nowoczesnego jazzu, jeden z twórców współczesnego brzmienia jazzowego klarnetu, zaliczany do najbardziej znaczących klarnecistów w historii jazzu w Europie.

Oleś Brothers&Theo JörgensmannOleś Brothers&Theo Jörgensmann

Oleś Brothers, czyli kontrabasista Marcin Oleś i perkusista Bartłomiej Oleś zaliczani są do ścisłej czołówki polskiego jazzu i muzyki improwizowanej. Ich oryginalne podejście do tworzenia muzyki można prześledzić na blisko czterdziestu albumach! Mają status jednych z najkreatywniejszych artystów na polskiej i europejskiej scenie muzycznej. Współpracują z najlepszymi muzykami z całego świata, są doceniani przez krytyków – „Muzycy roku” (2016) wg Radio Jazz i Jazz Press.

Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6
27 sierpnia, godz. 19:00

Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane.

Bilety: 40 PLN