Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Festiwal Singera: Uroczyste otwarcie Festiwalu – koncert kantoralny

Uroczyste otwarcie Festiwalu – koncert kantoralny: YONI ROSE |DE| oraz ze specjalnym udziałem on-line: YAAKOV „YANKY” LEMMER |US| i NACHMAN TURGEMAN |IL|

Akompaniament: Bar Soria (fortepian)
Prowadzenie: Dawid Szurmiej
Producent: Yosi Notkowitz |IL|

Kantor Yoni Rose koncertował w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Występował m.in. w Budapeszcie, Pradze i w miastach w całych Niemczech, w tym we Frankfurcie nad Menem – mieście, w którym na co dzień jest chazanem społeczności żydowskiej. Ostatnio śpiewał wraz z Jerozolimskim Wielkim Chórem Synagogalnym pod dyrekcją maestro Elliego Jaffe, a jako gość występował w Wielkiej Synagodze w Jerozolimie. Zanim osiągnął pozycję chazana, współpracował m.in. z Wolf Trap Opera, The Glimmerglass Festival i The Santa Fe Opera. Wygrał także kilka prestiżowych konkursów wokalnych. Na scenie międzynarodowej jest ceniony i jako mistrz śpiewu kantoralnego, i jako śpiewak koncertowy i operowy. Doskonały w wielu stylach muzycznych ,od klasycznych utworów chazanus przez melodie broadway’owe po nowoczesne kompozycje, wciąż zachwyca publiczność i krytyków muzycznych swoim artyzmem i talentem wokalnym.

Kantor Yani RoseKantor Yani Rose

Yaakov „Yanky” Lemmer to jeden najważniejszych kantorów młodego pokolenia posiadający głos o wyjątkowej barwie (tenor liryczny). Na co dzień kantor synagogi na Lincoln Square w Nowym Jorku, karierę zaczynał jako solista Behtel Choir, gdzie opiekę nad nim roztoczył Benzion Miller. Był stypendystą prestiżowej Belz School of Jewish Music na Yeshiva University, gdzie studiował m.in. u Josepha Malovanego i Bernarda Beera. Posiada wielojęzyczny i bardzo bogaty repertuar: pieśni hebrajskie, jidysz, utwory synagogalne, operowe i musicalowe. Występował m.in. w Tel Aviv Culture Hall z Izraelską Orkiestrą Filharmoniczną, a jako artysta o międzynarodowej renomie koncertuje przed publicznością na całym świecie, głównie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale też w Anglii i w pozostałych krajach Europy, na wielu różnych festiwalach kultury europejskiej.

Kantor Yaakov „Yanky” LemmerKantor Yaakov „Yanky” Lemmer

Kantor Nachman Turgeman ma 26 lat, ale już jest znanym ze wspaniałego głosu tenorem. Ukończył Akademię dla Kantorów w Petach Tikwa. Do jego osiągnięć zaliczyć należy występy u boku najlepszych kantorów świata oraz pod batutą maestra Eli Jaffego, Rafi Bitona i wielu innych. Artysta jest częstym gościem w Krakowie, Monako, Niemczech, Holandii oraz Stanach Zjednoczonych. Podczas koncertów i występów liturgicznych posługuje się językiem angielskim, hebrajskim, francuskim, jidysz, a obecnie jest kantorem w Międzynarodowej Synagodze w Tel Awiwie (TAIS - Temple Beth El). Nachman Turgeman mieszka w Safed, jednym z czterech świętych miast judaizmu.

Kantor Nachman TurgemanKantor Nachman Turgeman

Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6

Impreza biletowana – 100 zł.

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. 22 526 20 34; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56.

Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane.

Wydarzenie także transmitowane on-line – szczegóły na: www.festiwalsingera.pl