Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Dzień Teatru Publicznego 2020

W Dniu Teatru Publicznego 2020, który obchodzić będziemy 16 maja, weźmie udział ponad 100 teatrów. Są wśród nich i takie, które - w imię solidarności z bardziej potrzebującymi scenami - zrezygnowały z partycypowania w podziale środków. Wspomnieliśmy już o współodpowiedzialności, którą tak bardzo chcieliśmy widzieć w „akcji biletowej”. Lepszego przykładu chyba już nie znajdziemy.

Tegoroczną akcję przeniesiemy w całości do internetu - nie będzie „groszowych spektakli” na żywo, ale będą inne symboliczne gesty, przypominające Państwu o tym święcie. Chcemy, abyście Państwo zobaczyli, że jesteśmy, ciągle działamy, ale przede wszystkim, że #CZEKAMY - na widzów i na to, że będzie lepiej. To słowo, spotykane od 16 maja przez cały kolejny tydzień na zdjęciach, udostępnianych materiałach wideo, w informacjach i komunikatach, ma przypominać o charakterze tegorocznego święta.

Teatr Żydowski właczył się do akcji - zapraszamy 20 maja o godz. 18.00 na spektakl online Rodzynki z migdałami. Antologia poezji ludowej Żydów polskich.

#CZEKAMY

 

Organizatorzy akcji: