Back to top

News

You are here

News

Spektakl: To już było [Questo è stato]

SPEKTAKL: TO JUŻ BYŁO [Questo è stato], reż. Fabio Fiori |IT|

Spektakl na podstawie książki Piery Sonnino, w roli głównej Lucia Vita

Adaptacja sceniczna: Lorenzo Costa, reżyseria: Fabio Fiori, wybór tekstu: Stefano Grossi, projekt świateł: Doriana Barbѐ, producent: Enrico Carretta

Bolesna historia opowiedziana przez pojawiającą się na scenie aktorkę. Dramat żydowskiej rodziny skonfrontowanej z antysemickim prawem. Pięć lat nieustającego koszmaru. Czas mijający bez nadziei na jutro czy przyszłość. Aktorka-narratorka wchodzi w opowiadaną przez siebie historię tak głęboko, że staje się Pierą Sonnino, kobietą, która jako jedyna z ogromnej rodziny żydowskiej przeżyła i po wielu latach znalazła odwagę, aby opowiedzieć o dramacie swojej rodziny. Koszmarze, który z całą przerażającą brutalnością urzeczywistnił się 8 września 1943 r.

Dzięki solidarności, ochronie i człowieczeństwie zwykłych ludzi rodzina postanawia trzymać się razem, nie rozdzielać, by szukać bezpieczeństwa za szwajcarską granicą. Auschwitz jest niczym „morze błota”. Pełne zimnego, ciemnego i brunatnego szaleństwa. I tu właśnie rozgrywa się tragedia. To sztuka, którą na scenie prezentuje narrator. Dzięki świadectwu żywych staje się poruszającym wyobraźnię i emocje performancem. Od zamknięcia obozów koncentracyjnych minęło 70 lat, ale horror tego, co znaleźli w nich alianci, trwa nadal.

To mocne przedstawienie, które trafia w samo serce i umysł publiczności i nie pozwala zniknąć pamięci o tragedii.

Spektakl w języku włoskim z napisami w języku polskim.

Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138
01 września 2019 r. godz. 15:00 

Bilety: 40 PLN

Bilety są również do nabycia na www.goingapp.pl, www.empikbilety.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl