Back to top

News

You are here

News

Spektakl dla dzieci: „Filiżanka”

Spektakl dla dzieci: „Filiżanka”, reż. Zuzanna Zazulin, Renata Struzik

Scenariusz: Anna Struzik-Nawrocka, Renata Struzik, reżyseria: Zuzanna Zazulin, Renata Struzik, muzyka: Anna Struzik-Nawrocka, Arkadiusz Nawrocki, scenografia i kostiumy: Renata Struzik, przygotowanie wokalne: Anna Struzik-Nawrocka, przygotowanie teatralne: Renata Struzik, głos z offu: Anna Struzik-Nawrocka

Występują: Anna Sękal, Nikola Kłosowska

„Filiżanka” to wzruszająca i zarazem zabawna historia, przedstawiająca wojnę oczami dzieci patrzących inaczej niż dorośli na otaczające je zło. Głównym tematem spektaklu nie jest sama wojna, lecz rodząca się przyjaźń między dziećmi i wiara w ideały. W rolę Isrulika – żydowskiego chłopca handlującego w gettcie papierosami oraz Idy – dziewczynki z polskiego inteligenckiego domu żyjącej w wykreowanej przez rodziców iddylistycznej wizji wojny wcielają się dwie utalentowane aktorki dziecięce.

Bohaterowie spektaklu to postacie wymyślone. Podobnie jak fabuła, inspirowana jednak prawdziwymi wydarzeniami. Tylko postać „Pani”, przytaczana w monologach Isrulika, to postać realna – Irena Sendlerowa. Jej nazwisko pozostawione jest do domysłu widza, ponieważ nigdy nie pada w spektaklu.

Inspiracją do powstania spektaklu muzycznego „Filiżanka” była wykorzystana w spektaklu żydowska piosenka pt. „Isrulik” (muz. M. Veksler, sł. polskie Andrzej Głowacki). W spektaklu wykorzystano również fragment Partity nr 2 na skrzypce solo J.S. Bacha.

Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138
29 sierpnia 2019 r. godz. 17:30

Bilety: 20 PLN

Bilety są również do nabycia na www.goingapp.pl, www.empikbilety.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl