Back to top

Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Uroczyste otwarcie Festiwalu – Koncert: Yaakov „Yanky” Lemmer, Yoni Rose, Yedidya Weksler, Menachem Bristowski

UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU – KONCERT: YAAKOV „YANKY” LEMMER |US|, YONI ROSE |DE|, YEDIDYA WEKSLER |IL|, MENACHEM BRISTOWSKI |IL|

Prowadzenie: Dawid Szurmiej
Producent: Yossi Noskovitz |IL|

Podczas tegorocznego koncertu kantoralnego inaugurującego Festiwal Warszawa Singera po raz kolejny wystąpi wielokrotnie już oklaskiwany przez warszawską publiczność kantor Yaakov Lemmer z USA, a towarzyszyć mu będą kantor Yoni Rose z Niemiec oraz młodziutki kantor Yedidya Weksler z Izraela. Przy akompaniamencie doskonale znanego bywalcom Festiwalu, wybitnego izraelskiego pianisty Menachema Bristowskiego.

Yaakov Lemmer to jeden najważniejszych kantorów młodego pokolenia posiadający głos o wyjątkowej barwie (tenor liryczny). Na co dzień kantor synagogi na Lincoln Square w Nowym Jorku, karierę zaczynał jako solista Behtel Choir, gdzie opiekę nad nim roztoczył Benzion Miller. Był stypendystą prestiżowej Belz School of Jewish Music na Yeshiva University, gdzie studiował m.in. u Josepha Malovanego i Bernarda Beera. Posiada wielojęzyczny i bardzo bogaty repertuar: pieśni hebrajskie, jidysz, utwory synagogalne, operowe i musicalowe. Występował m.in. w Tel Aviv Culture Hall z Izraelską Orkiestrą Filharmoniczną, a  jako artysta o międzynarodowej renomie koncertuje przed publicznością na całym świecie, głównie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale też w Anglii i w pozostałych krajach Europy, na wielu różnych festiwalach kultury europejskiej.

Yaakov „Yanky” LemmerYaakov „Yanky” Lemmer

Kantor Yoni Rose koncertował w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Występował m.in. w Budapeszcie, Pradze i w miastach w całych Niemczech, w tym we Frankfurcie nad Menem – mieście, w którym na co dzień jest chazanem społeczności żydowskiej. Ostatnio śpiewał wraz z Jerozolimskim Wielkim Chórem Synagogalnym pod dyrekcją maestro Elliego Jaffe, a jako gość występował w Wielkiej Synagodze w Jerozolimie. Zanim osiągnął pozycję chazana, współpracował m.in. z Wolf Trap Opera, The Glimmerglass Festival i The Santa Fe Opera. Wygrał także kilka prestiżowych konkursów wokalnych. Na scenie międzynarodowej jest ceniony i jako mistrz śpiewu kantoralnego, i jako śpiewak koncertowy i operowy. Doskonały w wielu stylach muzycznych ,od klasycznych utworów chazanus przez melodie broadway'owe po nowoczesne kompozycje, wciąż zachwyca publiczność i krytyków muzycznych swoim artyzmem i talentem wokalnym.

Yoni RoseYoni Rose

Czternastoletni Yedidya Weksler bardzo wcześnie odkrył swój talent i zdolności wokalne, śpiewając pieśni kantorskie, chasydzkie, izraelskie, mizrahi, a nawet oryginalne utwory, które skomponował wraz ze swoim ojcem, rabinem Davidem Wekslerem. Na co dzień śpiewa pod kierownictwem dyrygentów takich jak Ophir Sobol i Yankele Rotner i ćwiczy głos u Davida Levina. Pomimo młodego wieku występował już z Raanana Symphonette Orchestra i z Israel Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Zubina Mehty, a na swoją Bar-Micwę wyprodukował swój pierwszy album z trzynastoma utworami. Światła reflektorów nie przeszkadzają mu w ciągłym rozwijaniu talentu muzycznego, wszechstronnej nauce w szkole (religioznawstwo, informatyka) czy spęczaniu czasu z przyjaciółmi.

Yedidya Weksler

Menachem Bristowski to wybitny pianista, od ponad 20 lat akompaniujący występom mistrzów śpiewu kantoralnego. Współpracował m.in. z Filharmonią Izraelską i Filharmonią Nowojorską.

Menachem BristowskiMenachem Bristowski

Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6
25 sierpnia 2019 r. godz. 19:00 

Impreza częściowo biletowana oraz za zaproszeniami po potwierdzeniu obecności. Bilety do nabycia wkrótce.
Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane, liczba miejsc ograniczona

Bilety: 150 PLN

Bilety są również do nabycia na www.goingapp.pl, www.empikbilety.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl