Back to top

Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Nic nowego pod słońcem - hity kabaretu - Sławomir Holland

„To, co Sławek prezentuje, a do czego ja w pewnym stopniu (jako scenarzysta i „życzliwe oko”) przykładam rękę, to prawie zapomniany element aktorskiego rzemiosła. (…) Sławek nie przemawia do nas, nie recytuje, nie występuje, ale rozmawia, przedstawia swój punkt widzenia (…), czaruje nas swoim wdziękiem nieco zawstydzonego, kulturalnego i eleganckiego inteligenta. Spontanicznie i brawurowo, lirycznie i refleksyjnie dzieli się z nami przemyśleniami na temat motywu przewodniego spektaklu, który brzmi: Nic nowego pod słońcem”. (Jacek Bursztynowicz, „życzliwe oko”)

W spektaklu „Nic nowego pod słońcem” zostały wykorzystane teksty Mariana Hemara, Jerzego Jurandota, Benedykta Hertza, Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Oskara Kanitza, K.I. Gałczyńskiego. 

Sławomir Holland – aktor, absolwent PWST we Wrocławiu. Współpracował z wieloma stołecznymi scenami. W latach 2007-2009 aktor Teatru Ateneum, z którym do dziś współpracuje. Ma w swoim dorobku wiele głównych i znaczących ról teatralnych oraz udział w ponad stu filmach i serialach. Przedstawienie „Josela Rakowera rozmowa z Bogiem” z jego udziałem otrzymało w 2012 r. Nagrodę Publiczności na III Łódzkim Festiwalu Monodramu „Mono w Manu”. Spektakl „Nic nowego pod słońcem” został nagrodzony w 2012 roku Złotym Liściem Retro.

Scenariusz i opieka artystyczna: Jacek Bursztynowicz

Gramy: 16 i 17 stycznia 2019 r. o godz. 19:00. 

Miejsca nienumerowane. Spektakl grany w sali kameralnej przy ul. Senatorskiej 35.

Kup bilet