Back to top

Aktualności

Jesteś tutaj

Aktualności

Koncert: Erodoto project

Koncert: ERODOTO PROJECT |IT|

Wystąpią: Bob Salmieri (saksofon tenorowy i sopranowy, ney), Alessandro de Angelis (piano), Matteo Pieravanti (perkusja), Maurizio Perrone (kontrabas)

Erodoto Project, założony w 2015 roku przez muzyka multiinstrumentalistę, kompozytora i pisarza Boba Salmieri, to zespół wykonujący jazz śródziemnomorski. W wykonaniu Erodoto Project charakteryzuje się on prostym i bardzo osobistym językiem – jest to skażony łacińską duszą, zjawiskowy jazz, z silnymi odniesieniami do atmosfery, kolorytu i melodyki Włoch i bogactwa kulturowego regionu śródziemnomorskiego.

Erodoto projectErodoto project

W wykonywanych przez siebie utworach muzycy opowiadają zebrane historie trasy Mare Nostrum: od portów Sycylii do portów Afryki Północnej, poprzez równiny Azji Mniejszej, do mitycznego Stambułu. Na repertuar zespołu składają się też zarówno oryginalne, jak i reinterpretowane, tradycyjne utwory śródziemnomorskie, takie jak np. „Amara terra mia” Domenico Modugno czy „Ti nni vai” Rosa Balistreriego.

W ubiegłym roku zespół nagrał swoją drugą płytę „Molòn labè (przyjdź i weź je!)”, nawiązując do wyzwania wypowiedzianego przez króla Sparty Leonidasa podczas bitwy pod Termopilami do perskiego najeźdźcy Kserksesa i niosąc przesłanie wszystkim tym, którzy się nie poddają, nawet przed nieuniknioną porażką.

Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138
29 sierpnia 2019 r. godz. 20:00 

Bilety: 50 PLN, 40 PLN

Bilety są również do nabycia na www.goingapp.pl, www.empikbilety.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl